Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Tytuł: standardy podstwaowe i dodatkowe


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

monika


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Jeśli chodzi o moje rozważania na temat podziału na standardy podstawowe i dodatkowe w obrębie tego standardu, to propozycję na ten moment mam taką:

standardy podstawowe podkreśliłam

Rekrutacja/Zatrudnianie


Organizacja posiada spisane zasady zatrudniania pracowników/ wolontariuszy i (np. regulamin, profile kandydatów, kryteria lub inne dokumenty)
Organizacja zwalnia pracowników/pracownice z poszanowaniem godności zwalnianego.

Rozwój/ szkolenia


Organizacja przygotowuje plany szkoleniowe pracowników/członków/wolontariuszy.
Pracownicy/członkowie/wolontariusze uczestniczą w szkoleniach podnoszących kompetencje niezbędne w wykonywaniu powierzonych zadań.
Organizacja analizuje potrzeby szkoleniowe swoich pracowników/członków/wolontariuszy. ???? (nie jestem przekonana do końca)
Organizacja wspiera pracowników/członków/wolontariuszy poprzez np.  opiekę merytoryczną, coaching, mentoring

Ocena pracy i motywacja Zaangażowanie


Organizacja angażuje pracowników/członków/wolontariuszy w działania związane z realizacją misji i celów organizacji
Członkowie płacą składki członkowskie; członkowie są obecni na walnym (jeśli dotyczy)
Zarząd i organy nadzoru organizacji spotykają się regularnie na posiedzeniach, co jest udokumentowane protokołami.
Członkowie/pracownicy/wolontariusze są włączani w proces podejmowania istotnych decyzji dotyczących organizacji np. spotkania zespołu, konsultacje (jeśli dotyczy).
Organizacja dokonuje okresowej oceny/ewaluacji pracowników.
Organizacja dba o motywację pracowników/członków/wolontariuszy

Organizacja posiada system motywacji
W organizacji istnieje określona ścieżka kariery oraz jasne zasady awansu.

Godzenie życia zawodowego i rodzinnego


Organizacja wdraża rozwiązania pozwalające pracownikom godzić życie zawodowe z rodzinnym (np. elastyczny czas pracy, telepraca etc.)


Praca z wolontariuszami


Organizacja współpracuje z wolontariuszami
Organizacja podpisuje porozumienia o współpracy z wolontariuszami zgodnie z obowiązującym prawem
Organizacja opłaca ubezpieczenie wolontariuszom
Organizacja wystawia wolontariuszom zaświadczenia o odbyciu wolontariatu
Organizacja posiada dokument regulujący zasady pracy z wolontariuszami
Organizacja zapewnia wolontariuszom wsparcie w zakresie wykonywanych przez nich zadań (np. szkolenia, narzędzia, sprzęt etc.)
Organizacja konsultuje z wolontariuszami niektóre decyzje dotyczące realizowanych przez nich zadań
Organizacja wyznacza osobę do pracy z wolontariuszami (np. koordynatora pracy wolontariuszy)

Zarządzanie zespołem


Organizacja posiada określoną strukturę i wyznaczoną osobę/osoby koordynujące poszczególne działania organizacji.
Organizacja posiada określone procedury podejmowania decyzji.
Organizacja angażuje do pracy osoby  w oparciu o posiadane przez nie kompetencje.
Organizacja posiada zasady dokumentowania pracy pracowników/członków/wolontariuszy

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Aga_Masz


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Nie lubię forum, bo mi właśnie wcięło pół godziny pisania :/ 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Aga_Masz


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/views/helpers/Foradmin.php on line 8

Odtworzyłam jakoś :)

1. Proponuję przenieść następujące punkty z zakłądki zarządzanie zespolem do zakładki Rekrutacja/Zatrudnianie lub Rekrutacja/Angażowanie:
Organizacja angażuje do pracy osoby  w oparciu o posiadane przez nie kompetencje.
Organizacja posiada zasady dokumentowania pracy pracowników/członków/wolontariuszy lub inne brzmienie:
Organizacja dokumentuje pracę zatrudnianych osób zgodnie z wymaganiami prawa.
- jako podstawowe.
Można dodać standard na temat równości szans i niedyskryminowania w procesie rekrutacji, chyba, że to też do preambuły.

A tak w ogóle równościowe zarządzanie też mogłoby znaleźć tu swój wyraz...


2. Proponuję ocenę pracowników ująć w zakładce Rozwój/Szkolenia.
czyli będzie: Rozwój / Szkolenia / Ocena.
podstawowe:
Pracownicy/członkowie/wolontariusze uczestniczą w szkoleniach podnoszących kompetencje niezbędne w wykonywaniu powierzonych zadań.
Organizacja analizuje potrzeby szkoleniowe swoich pracowników/członków/wolontariuszy.
Organizacja dokonuje okresowej oceny/ewaluacji pracowników.

pozostałe jako dodatkowe.

3. Motywacja/zaangażowanie.
Organizacja angażuje pracowników/członków/wolontariuszy w działania związane z realizacją misji i celów organizacji.(jakoś tego nie czuję)
Członkowie płacą składki członkowskie; członkowie są obecni na walnym (jeśli dotyczy)
Zarząd i organy nadzoru organizacji spotykają się regularnie na posiedzeniach, co jest udokumentowane protokołami.
Członkowie/pracownicy/wolontariusze są włączani w proces podejmowania istotnych decyzji dotyczących organizacji np. spotkania zespołu, konsultacje (jeśli dotyczy).- za mało precyzyjne.
Organizacja dba o motywację pracowników/członków/wolontariuszy.
W organizacji istnieje określona ścieżka kariery oraz jasne zasady awansu.
- jako podstawowe.


+ zapomniany w ferworze standard dotyczący zakresu obowiązków zaangażowanych osób w brzmieniu:
Organizacja posiada zdefiniowane zakresy obowiązków poszczególnych pracowników/pracownic i członków/członkiń.

pozostałe jako dodatkowe.

4. Może zamiast zakładki zarządzanie zespołem zrobić zakładkę: Struktura zespołu / Podejmowanie decyzji?
W sumie cały standard dotyczy zarządzania zespołem...

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/owoporg/domains/owop.org.pl/subdomains/sop/application/modules/forum/controllers/IndexController.php on line 195